Prvo izdanje turnira okupilo je osam ekipa koje su svojim nastupom podržale ovu vrijednu
inicijativu.
Nakon odigranih utakmica naslov pobjednika pripao je ekipi Staševica, drugo mjesto osvojio je Porto Tolero, treće mjesto Drvenik, dok je četvrto mjesto pripalo ekipi Komin.
Dodijeljena su i pojedinačna priznanja najboljim sudionicima turnira. Za najboljeg strijelca proglašen je Martin Šuman (Komin), najboljim igračem Marko Šunjić (Staševica), najboljim vratarom Vedran Kaleb (Porto Tolero), dok je nagradu publike za najboljeg igrača osvojio Zoran Kostanić (Drvenik).
Po završetku sportskog dijela programa uslijedio je posebno emotivan trenutak. Uz pjesmu "Trag u beskraju" Olivera Dragojevića okupljeni su zajednički odali počast Katarini i Stjepanu, dok je paljenje baklji simbolično obilježilo završetak večeri i još jednom pokazalo koliko njihova uspomena i dalje živi među obitelji, prijateljima i cijelom zajednicom.
Uz sportski program organizirano je i zajedničko druženje za sve sudionike i posjetitelje, uz hranu i piće, čime je dodatno naglašena želja organizatora da memorijal bude mjesto okupljanja, zajedništva i međusobnog povezivanja.
Memorijalni turnir održan je uz potporu Općine Gradac, a njegovo prvo izdanje pokazalo je kako postoji velika želja da ovaj događaj preraste u tradicionalno okupljanje koje će iz godine u godinu čuvati uspomenu na Katu i Stipu te okupljati ljude kroz sport, zajedništvo i prijateljstvo.