30.04.2019 | Sport

BOĆANJE - naše županije opet osvojili broncu

Autor: Glas Grada
naše županije opet osvojili broncu
  Juniorska boćarska ekipa Dubrovačko-neretvanske županije osvojila je 4. mjesto i brončanu medalju na doigravanju za prvaka Hrvatske koje je održano u Sinju i Bastu od 24.-25.04.2019. Na doigravanju u Sinju i Bastu nastupilo je 6 juniorskih ekipa, po 3 najbolja sa juga i sjevera Hrvatske. Najmlađi boćari Dubrovačko-neretvanske županije i drugu godinu za redom osvajaju brončanu medalju. U regularnom djelu prvenstva u HBL-i Jug ostvarili 1. mjesto, a u završnici doigravanja  6 najboljih iz cjele Hrvatske osvojili 4. mjesto. Osvajanjem 1. mjesta u HJBL – Jug izborili su plasman u polufinale doigravanja. U polufinalnoj utakmici koju su igrali u Sinju, izgubili su od BK Sveti Jakov Jadranovo sa rezultatom 14:8. Od ostalih ekipa sa Juga BC Sinj je ispao u četvrtfinalu, dok je ekipa Splitsko-dalmatinske županije u četvrtfinalu prošla BK Vargon, ali je u polufinalu izgubila od BK Pazin. U Bastu se odigravao završni dan, najprije su u pripetavanju za 3. mjesto juniori splitsko-dalmatinske županije rezultatom 2:1 pobjedila juniorsku ekipu Dubrovačko-neretvanske županije, dok je u finalu BK Pazin rezultatom 12:10 bio bolji od BK Sveti Jakov Jadranovo i tako postao prvak Hrvatske. [caption id="attachment_102425" align="aligncenter" width="702"] Prije polufinala u Sinju[/caption] Za ekipu Dubrovačko-neretvanske županije nastupali su: Stijepo Batinić, Luka Gašpar, Marko Batinić, Matko Pendo, Dario Dujmović, Vjeko Haićman, Karmelo Vučković, Marko Gašpar i Matej Vukanović sa voditeljima Markicom Dodig i Lukom Hendić.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?